Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

План – конспект на урок по химия

Безплатни реферати, доклади, есета, анализи и всякакви теми свързани с химията.
Аналитична химия, биохимия, неорганична химия, органична химия, теоретична химия, физикохимия, ядрена химия, химични процеси, химични съединения, алхимия, химичен състав, структура, атоми, молекули, йони, химичен елемент, химична връзка, химична реакция, агрегатно състояние.
Аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран на: Нед Мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

План – конспект на урок по химия

Мнение от Льо »

План – конспект на урок по химия



Училище: ПГ по хранителни технологии и техника
Клас: VIII
Тема на урока: Химични процеси (обобщение)
Тип на урока: За обобщение, преговор
Вид на урока: Урок – упражнение (беседа)
Дата: 14.03.2008г.

Студент: Руска Мусърлиева
Спец: Химия курс: IV
ПУ ”П. Хилендарски”

Базов учител: Л. Попов




I. Цели на урока

1.Образователни:
 Да се затвърдят, усъвършенстват и обобщят знанията на учениците за ЕД ( електролити и неелектролити, степен на електролитна дисоциация – силни, слаби и средни силни електролити) киселини основи и соли от гледище на ТЕД; ЙОР;ОРП и ОРП в разтвори на електролити.
 Да идентифицират учениците по характерни признаци ЙОР, ОРП и ОРП в разтвори на електролити.
 Да изразяват учениците правилно ЕД, ЙОР и ОРП
 Да използват таблицата за разтворимост, реда на относителната активност на металите (да итерпретира таблици и схеми).
 Да се прави разлика между ОРП , ЙОП и процеси които протичат също без електронен преход, но веществата на взаимодействието не са електролити.
 Да се правят изводи на базата на вече приложените и усъвършенствани знания.
 Да изказват и обосновават мнения.
 Да се пренесат знанията за ПЗ и ПС; ХВ; валентност и степен на окисление.
 Да се използва точен химичен език от учениците при представянето на резултатите от съответните задачи, които са поставени.

2. Възпитателни:
 Да се развие мисленето на учениците чрез използване на основни логически операции: анализ, синтез, сравнение, аналогия, обобщение...
 Да се обогати опита на учениците за рационално организиране на учебния труд в урок за обобщение по химия.
 Да се въздейства върху естетическото възпитание на учениците чрез използване на работен лист, нагледни средства и добре организиран час в съдържателен и в организационен аспект.
 Да се възпитават учениците на положително отношение към учебния труд.
 Да се насочва учебната дейност към формиране на ценностната система на всеки ученик и към развитие на личностните му качества – самоконтрол, самооценка, дисциплина, активност, взаимопомощ.
 Да се възпитават учениците на взаимно уважение.

3. Развиващи:
 Да се съдейства за развитието на интелектуалните качества на учениците (овладяване на рационални прийоми на умствена дейност).
 Да се съдейства за мотивацията на учениците чрез създаване на положителни мотиви на учебната дейност.
 Да се създадат условия за развитие на познавателните интереси и способности на учениците.



II. Ход на урока:

☻Кои вещества са електролити и кои неелектролити?

☺ Елекролити са вещества с йонен строеж, силно полярна ковалентна химична връзка, киселините, основите и солите и тези които провеждат електричен ток.
Неелектролити са вещества с неполярна ковалентна връзка и не провеждат електричен ток.

☻ Елекролитите или неелектролитите във воден разтвор или стопилка се дисоциират на йони?

☺ Елекролитите във воден разтвор или стопилка се дисоциират на йони.

☻Как се нарича процеса?

☺ ЕД

☻Този час нашата цел е да обобщим ТЕД и процесите, които протичат без и със електронен преход.
Всеки ще получи работен лист върху който работи самостоятелно и остава за вас.























Химични процеси


С електронен преход се нар. ....................................................


Видове ..........................

Примери



1.....................................

...........................................................................................


2.....................................

...........................................................................................


3.....................................

...........................................................................................


............................................... се изразяват чрез ...................................
1.

.............................................

............................................. 2.

................................................

................................................ 3.

.................................

.................................















Химични процеси


Без електронен преход се нар ........................................

Основни видове реакции
Примери




Целият материал:
План – конспект на урок по химия.rar
(36.52 KiB) Свалено 72 пъти
Прочетено: 2565 пъти
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Нова тема Публикувай отговор

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Химия”